top of page

Zencefil Cafe & Restaurant

Zencefil Cafe & Restaurant
Alanya

Restaurant

+90 242 513 7128

Büyükhasbahçe Mah. Köşk Yolu Sk. No: 15 Alanya / Antalya / Türkiye

Zencefil Cafe & Restaurant began its story on the 16th of March in 2015 as a family business. Azize-Mehmet Babaoglu from Babaoglu family, which is one of the well-known families of Alanya, designed and projected this beautiful place and made it available for people in Alanya.

The land of Zencefil was actually a garden full of fruit trees before, now it is turned into a natural and cosy place for Alanya people to get away from city life and enjoy their time with delicious food and easy atmosphere. Zencefil is located in Buyuk Hasbahce, which is on the way of Alanya Observation Terrace.

You can start your day at Zencefil with organic village breakfast and/or morning coffee. For lunch, a fixed menu with regional foods is available everyday, or you can make your choice from Zencefil's menu with its various alternatives. Zencefil is also the best place in town when it comes to afternoon / 5 o'clock tea time, not only for its delicious food but with its wonderful Alanya view as well.

Finally, for the end of the day, you can prefer this place for dinner if you want to relax in the evening with the very nice athmosphere in Zencefil. Dinner guests can choose from both the Turkish cuisine and World cuisine.

Turkey

Zencefil Cafe & Restaurant 16 Mart 2015'te bir aile işletmesi olarak yola cikti. Alanya'nın tanınmış ailelerinden Azize - Mehmet Babaoglu çifti tarafindan Alanya'ya kazandırılan bu güzel işletme, bir ağaç gibi her geçen gün meyvelerini çoğaltarak ailesini genişletti ve kocaman bir ekip oldu. Çok kısa zaman içerisinde Alanya bölgesinde eşi benzeri olmayan sıcaciı bir işletme haline dönüştü. Daha önceden portakal, limon, erik ve dut gibi meyve ağaçları ile dolu bir bahçeyi doğasını bozmadan samimi bir mekana dönüştürerek yeni bir konseptin başlangıcı oldu. Şehir hayatından bunalan insanlara yeşillikler içinde nefes alma imkanı sağlayan Zencefil'de şehrin tüm telaşı, kalabalığı, kargaşası yerini sakinliğe bırakıyor. Büyük Hasbahçe Mahallesi, Köşk Mevkii'nde bulunan Zencefil'de yaşam dilerseniz kahvaltı dilerseniz de sabah kahvesiyle başlıyor. Öğle yemeğinde misafirlerine yöresel lezzetlerin bulunduğu günün menüsü veya birbirinden özel seçeneklerin bulunduğu menüsünden tercih yapma imkanı sağlıyor. Akşamüstü molası ya da 5 çayı buluşmaları denilince ilk akla gelen işletme olan Zencefil'in sadece lezzetlerine değil eşsiz Alanya manzarasına da doyum olmuyor. Akşam saatlerinde ise günün yorgunluğunu atmak isteyenler için çok ideal bir atmosfere sahip olan Zencefil hem Türk Mutfağından hem de Dünya Mutfağından birbirinden lezzetli yemek seçenekleriyle en kaliteli şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

bottom of page