top of page

Thanks to Avocado Box, finding avocados ripe enough to consume is not difficult at all. Avocado Box Gourmet, which eliminates the ripening problem, helps you have king-size avocados, as good as the exported ones, ripe for you to eat.

Ripe Avocados with Avocado Box
Whenever you order a Gourmet Package through out website, the harvesting process starts immediately and the package is delivered with 6 king-size avocados inside, of which 3 avocados are ripe enough to consume. When you consume the ripe ones, other avocados continue to ripen. Besides, you can order premium package and by weekly automatic deliveries you can have ripe avocados during the whole month. If you would like to ripen avocados by yourself, you can order our Avocado Box Fresh package.
We grow different types of avocados by ourselves, we pick them for you with great care and we deliver these avocados, which do not contain pesticide at all, when they ripen enough for consummation. The system that we offer for people who would like to purchase avocado, functions in a simple way. We are proud to be your first choice in avocado sales. If you would like to purchase avocado as well, we are the right place. You will always have this fruit, which has a high nutritional value and is indispensable for those who care about their health, in your kitchen thanks to Online Order System for Avocado. You can immediately start using our website which operates avocado sales and offers the best quality.

Turkey

Yenecek olgunlukta avokadolara ulaşmak Avokado Box sayesinde hiçte zor değil. Olgunlaştırma sorununu ortadan kaldıran Avokado Box Gurme ile her an yemeye hazır büyük boy ihracat kalitesinde avokadolara sahip olabilirsiniz.

Avokado Box ile Avokadolarınız Her An Yemeye Hazır...
Sitemiz üzerinden Gurme Paket siparişi verdiğiniz gibi hasatı yapılır ve gelen kutudaki 6 büyük boy avokadonun 3 tanesi yemeye hazır şekilde gönderilir. Siz yemeye hazır olanları tüketirken diğer avokadolarınız olgunlaşmaya devam eder. Ayrıca premium paket alabilir ve her hafta otomatik gönderim ile tüm ay boyunca tüketilebilecek olgunlukta avokadolara sahip olabilirsiniz. Avokadolarınızı kendiniz olgunlaştırmak isterseniz Avokado Box Fresh paketlerimizi tercih edebilirsiniz.
Birbirinden farklı Avokado çeşitlerini bizzat yetiştiriyor, sizin için özenle topluyor ve kesinlikle pestisit içermeyen Avokadoları sizlere tüketime uygun olgunlukta olacak şekilde gönderiyoruz. Avokado satın almak isteyenler için sunduğumuz sistem basit bir mantıkla işliyor. Avokado satışı denilince akla gelen isim olmak ise bize gurur veriyor. Siz de Avokado satın almak istiyorsanız, doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz. Avokado online sipariş sistemi ile yüksek besin değeri ile dikkat çeken ve özellikle sağlığına dikkat edenler için olmazsa olmaz olan bu meyveyi her zaman mutfağınızda bulundurmuş olacaksınız. Avokado satışı yapan ve size kaliteyi sunan sistemiz ile siz de hemen tanışabilirsiniz.

bottom of page